Bütün konsept ve butik otellerin yeri ben de ayrı Hepsinin enerjisi çok farklı Azulik bana tüm duyguları yansıtan nadir konaklama yerlerinden. Heyecan, eğlence, huzur, sağlık, şükür. Bunları nasıl mı yansıtıyor buyrun;

Öncelikli sorumuz Azulik nerede ?

Karayip Denizi’nin , ince beyaz kumlarla buluştuğu,eskiden Mayaların yaşam sürdüğü noktada… Meksika Tulum bölgesinde. Farkındayım tatiliniz için Meksika uzak bir rota oldu. Zira uçakla, 30 saat sürüyor. Hiçbir havayolu firmasının Cancun Havalimanı’na direkt uçuşu yok. Biletim ekonaiomik olsun diyorsanız, Lutfansa’yı tercih etmelisiniz aktarması Frankfurt üzerinden. Türk Havayollarını tercih ederseniz birçok alternatif sunuyor, ama en az zaman kaybına uğratan aktarmalı uçuş noktası Amerika Boston. Sonuç olarak jetlak olmaya kendinizi hazırlayın Bu arada değinmeden geçemeceğim bir konuda, bana enerji veren Cancun kelimesi… Her telafuz ettiğimde heyecanlanıyordum, sonrasında anlamını buldum; Cancun ‘’ Geminin sonunda bekleyen gökkuşağı ‘’ demekmiş. Anlamını öğrendiğim Cancun’u daha da çok sevdim

Seyahat noktamız tamam, ulaşım için gerekli bilgiler de tamam gelelim asıl konumuz olan Azulik Şifa Ve Spa Merkezine…

Öncelikli olarak 21 yaşına girmediyseniz bu otelde konaklama yapmak sizler için tam anlamı ile hayal. Ya da çocuğumu alıp gidiyim diyorsanız onu da unutun. Çünkü Azulik bir yetişkin oteli ve 21 yaş altı hiçbir misafiri kabul etmiyor. Gelelim 2. altın kurala teknolojiye çok bağımlı yaşıyorsanız ya da ara veremiyorsanız Azulik sizin için hoş bir tercih olmaz. Azuliğin tamamı organik, yani el yapımı 39 konaklama odası bulunuyor ve bunların hiç birinde elektrik yok, TV yok, wi-fi yok, çalışma masası yok. Ama korkmayın her odaya sadece pilleri şarj edebilmek için elektrik veriliyor.Şimdi düşünüyoruz;

O yok, bu yok ne var ?
Başta siz varsınız, gerçek sizden bahsediyorum! Monotonlaşan şehir hayatından uzak .. Sonrasında konaklamanız da size eşlik eden, birçok ortak paydada buluştuğunuz bir yakınınız olabilir, saatlerce sohbet etmeye, susarak konuşmaya ayrılmış bir vaktiniz oluşmuş olacaktır ( kulağa hoş geliyor ). Dilerseniz tüm gününüzü odanızdan Karayip Denizinin maviliğini izleyerek geçirebilirsiniz.

Odalar demişken… Toplamda 39 odası bulunan konsept otelimizin her odası el işçiliği ile yapılmış. 8 adet oda konseptleri bulunuyor. Odaların elbet de ki standart kalitesi var. Peki nedir bunlar ?

  • 180 derecelik Karayip Denizi manzarası
  • Yüksek ve ferah tavanlar
  • Sineklik ile örtülmüş süper king yataklar
  • Açık alan jakuzisi ve son olarak güneşlenme terasları

Her bir dateyı özenli düşünülmüş odalarına bir göz atalım ;

Honeymon Villas… Azuliğin favori odasında aşkınızı bir kez daha tazeleyeceğnizden şüpheniz olmasın. Geceleri mum ışığı ile aydınlatılan odanızda romantizimi iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Sky Villas.. Gürültüden tamamen uzak ve tesise yeni eklenen odamız üst katta yer alıyor. Keyifle gün batımını izlediğiniz terasımıza sözümüz yok.

Romance Villas… Zemin katta yer alan odamız özel Maya küvetine sahip. Ruhunuzu arıtmak için tercihiniz olabilir.

Sea Villas… Gene zemin katta yer alan odamız turkuaz mavisi denize en yakın konaklama imkanını sunuyor. Gün ışığı ile uyandığınız villanız, sizi rutin ve stresli yaşamınızdan kurtarmak için dizayn edilmiş.

Aztec Luxury ve Star Villas… Üst katta yer alan villalarımız… Lüks ,zerafet ve romantizm için dizayn edilmiş. Gece gündüz kesintisiz manzarası ile yemyeşil ormana ve masmavi Karayip Denizine tepeden bakabilirsiniz.

Mayan Luxury ve Spa Villas… Bu iki birbirinden şahane odalar ise zemin katta yer alıyor. Doğrudan denize ulaşım sağlayan odalarda serin tropikal içecekleriniz ile tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Azulik Maya Spa ve Şifa Merkezi
Azulik bir çok masaj teknikleri ile ruhunuzu dinlendiriyor, aynı zaman da maya inançlarınca yapılan bolluk ve şükür terapileri yapılıyor. Bunlardan bazıları;
Benim favorim Mayan Bath ( Maya Banyosu )

ICHKILL YEETE YA’AB LOLOB yani çiçeklik ve bolluk banyosu

Bu bir Maya arınma ritüeli. Şifalı otlar , bölgesel çiçekler ve bal, kahve, şeker ile yapılan bir bakım. Bakımdan sonra 30 dakikalık rahatlatıcı masaj yapılıyor ve daha sonra banyoda kullanılan çiçekler samimi bir şekilde edilen dilek ve dualar ile Karayip Denizine bırakılıyor.
Bu işlemler 90 dakika sürüyor ve ücreti 185 dolar.

TEMAZCAL (ZUM PUL CHE )
Gene tavsiye etmekten geri durmayacağım bir inanış. Zum Pul Che Azteklerin buhar banyosu .Karanlık, sıcak ve nemli odada duruyorsunuz. Azteklerin inanışına göre bu banyo anne rahmini temsil ediyor. Seans ücretleri ise 60 dolardan başlıyor.

MEYAH MAYA XIIXH
Maya tendon tedavisi. Tendon sorunlarını çözmek için kas ve iskelet sistemi arasındaki eklemlere uygulanan masaj. Aynı zaman da ani hareketler, bacak çıkığı, kronik ağrı, spor yaralanmaları, elektronik cihazlardan oluşan sıkıntılar için uygulanan şifalama yöntemi.
Bütün bunların dışında masaj terapileri, aleo vera yüz maskesi, vücut bakımı gibi bir çok seçenek bulunuyor.

Ölmeden önce gezip görülecekler listeniz var ise şayet; mutlaka gidin , görün ,yaşayın ve şükrederek dönün ..
SEDANUR NALBANT