Fransızca küçük cennet, sevimli , samimi , romantik.
2016 Travellers Choice Tripadvisor ödüllü ve Tripadvisor Mükemmellik sertifikalı

Perigord’un kalbinde daha pastoral bir otel daha olmazdı ! Fransa da sadece 700 nüfuslu küçük bir köy olan , Champagnac de Belair’de yer alan Le Moulin de Roc , Dronne Nehrinin kıvrımları üzerine inşa edilmiş 18 . yy’dan kalma eski bir değirmen . Altmışlı yıllardan sonra, otele dönüştürülüyor ve zarafet dolu bir konaklama merkezi oluyor.

Toplamda 15 odası bulunan Le Moulindu 3 ana bina şeklinde konumlanmış ve odalar adeta labirent şeklin de ,üst geçitler ,teraslar ve iç merdivenler şeklinde bağlanmış.

Sabahları Dronne manzaralı odanızdan güneşi selamlarken huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz
Ahşap kirişler , antika mobilyalar , dört direkli kraliçe ve kral yataklar ile unutulmaz bir tatilin adresi olan Le Moulindu’nun tüm odaları Dronne nehri manzaralı.
Tüm bu zarafeti sunarken modern dünyanın konforuda da sizler eşlik ediyor . Standart oda kalitesi ; Yüksek çözünürlüklü TV, klima , bornoz ve buklet malzemeleri bulunuyor.

Dünyanın en iyilerinden
Restoran bölümü ise Perigod’un gözde mekanlarından . Yerel yemekler konusun da oldukça başarılı, iki yemek odası dışın da dilerseniz dünyanın en iyi terasları arasında yer nehir terasta muhteşem akşamların tadını çıkartın .
Aynı zaman da Le Moulindu’nun kendine ait 900 çeşitli şarap mahseni bulunuyor .
15 oda kendi içerin de 6 şekil de ayrılıyor

Small Room , Signature Room ,Deluxe Room With Small Tarrace , Prestige Room , Prestige Room With Trrace ve son olarak Suit With Terrace . Odaların standart kalitesi ve hepsi göl manzaralı farklılaştıkları noktalar ise ; Metre kare , buna bağlı olarak kraliçe yatak veya kral yatak , kat farkı ve balkon.

Oda fiyatları ise , şehir vergisi dahil gecelik 500 ve 750 TL arasında değişkenlik gösteriyor. İmkanınız var ise otel ile direk iletişim sağlayıp daha uygun fiyatlara konaklama yapabilirsiniz.

Son olarak ulaşımdan bahsedelim Le Moulindu’ya gitmek için; İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yollarının direk uçuşu olan Bordeaux Airport seferini tercih etmelisiniz. Havalimanı ve otel arası araç ile 1 saat 15 dk . Dilerseniz oradan Gene TGV Angouleme tren garaına geçiş yapıp otele ulaşabilirsiniz.

SEDANUR NALBANT