Refik Halit Karay der ki ; İnsan kendi memleketinden uzaklaşıp bir takım sergüzeştler geçirmek ister.
Ankaralılar için Ankara da yaşamak bir başkadır . Sokakları denize çıkmasa da severler yurtlarını , başkentlerini .Yine de ‘’ şimdi İstanbul da olmak vardı ‘’ cümlesini kurmadan yapamazlar . Bu cümle hem içlerini ısıtır , hem de İstanbul’un telaşından dolayı ürkütür . Ürkmeden içinizi ısıtan , sessizliğin , doğallığın ,tarihin kokusunu içinize çekebileceğiniz bir seyahat için önce hayallerinizi toplayın , sonra da eşyalarınızı. İstanbul açıkların da adaların en büyüğü , eski Yunancada Prinkipos yani Prens Adası.
Tarihi konakları ,faytonları ,ünlü Roma Dondurmacıları , arnavut kaldırımları, Aya Yorgi Tepesi ve daha niceler ile BÜYÜK ADA

Bizans döneminde ki gibi kendinizi Büyük Adaya sürgün edin!

Fatih Sultan Mehmet tarafından , İstanbul’un fethinden bir ay önce alınan ada da kendinizi ve hayallerinizi fetih edin ! Ben öyle yaptım . Birkaç eşyam ile kendimi adalara attım , telefonumu da kapsama alanı dışında bıraktım . Mümkünse bu seyahatiniz için sezon öncesi veya sonrası tavsiyemdir . Gelelim diğer büyük tavsiyemize , seyahatimizin en önemli detayı olan butik otel konaklamamıza .
Evden her çıkışımız, yolda gördüklerimiz , seyahatler de tanıştıklarımız ve yaşadıklarımızın bir macera olduğu düşünülerek otele Farsça da ‘’ serüven , macera ‘’ anlamına gelen Sergüzeşt isimini koymuşlar . Butik otelimizin sahibi Hakan Bey çocukluğunu ada da geçirenlerden , eşi Hale Hanım ile kurdukları hayali gerçekleştirmek için 1900lerin başın da üç katlı eski bir Rum evi olarak inşaa edilen tarihi köşkü Sergüzeşte çeviriyorlar . Harap durum da olan tarihi köşk mimar Kerim Kürkçü’nün dokunuşları ile renova çalışmalarına giriyor . Konsept olarak ; eskiyle yeniyi , lüks ile mütevaziyi , gösteriş ile sadeyi bir araya getiren benim de en sevdiğim eklektik tarzı ile alışılmış diğer ada otellerinden farklılaşıyor .

Modernize dokunuşlar , ince detaylar ile Sergüzeşt Otelin odaların da ferahlık ve konfor ön plan da

Toplamda on odası bulunan Sergüzeşt Butik Otelin odaları ; Standart , deluxe , junior süit ve süit olarak dörde ayrılıyor . Ben konaklamamı junior süit oda da gerçekleştirdim . Suit odaların en büyük özelliği deniz manzaralı terasları . Sabah uyandığım da ilk işim denize karşı gerinerek güne merhaba demek oldu . Muazzam kahvaltım Sermest de hazırlanırken odam da yer alan kahve setupları sayesinde terasım da kahve keyfi yapma fırsatım da oldu . Havanın azizliğine uğradığım için kahvaltımı otelin içerisin de yer ala Sermest Cafe’de yaptım . Sermeste güm buyunca çay , kahve ve hafif atıştırmalıklar bulabilirsiniz . İçeri de kahvaltı yapmak yerine Sergüzeşt’in içleri ısıtan sevimli bahçesin de kiraz ağalarının altın da hoş sohbetle , muhabbetle kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Daha sonrasında hamak keyfi yapıp gününüze renk katabilirsiniz . Deniz kenarına inip yürüyüş yapmak isterseniz çok şanslısınız ada merkezine ve sahile sadece beş dakika yürüme mesafesindesiniz . Ada da mini bir tura çıkmak isterseniz de Sergüzeştin önün de bisikletleriniz sizi bekliyor olacak.

Durumu özetleyecek olursam , tarihi bir köşk içerisin de , nezih bir ortam da ,zevkli bir dekorasyonda, masmavi denize yemyeşil bir doğaya karşı nefis bir kahvaltı arzuluyorsanız Sergüzeşt Otel sizleri bekliyor .

Samimi ve kaliteli duruşu aynı zaman da bir hastaya verilebilecek en güzel hediye olan nane&limon için İbrahim Bey’e. Evimdeymiş hissi için Sergüzeşt Otele teşekkürler.

Son olarak fiyat bilgisi ve satın alma işlemleri için butik oteller sayfamızdan işlem yapabilirsiniz.

Otelde ikramlar ve jestler için Sedanur NALBANT demeniz yeterli