“KONFORUN DOĞAL HALİ”

Üç yıl önce yazmış olduğum ‘’ Pelerinli Sabahlar ‘’ yazımda Karacaören Barajı’na daha önce yer vermiştim. Etkisinde o kadar çok kalmış olmalıyım ki ilk fırsatta tekrar uğradığım nadir rotalardan biri oldu. Sabah doğan güneşi mi anlatsam, temiz havasını mı, yoksa akşam sessizliğin sesinde yapılan keyfi mi? Tabi ki hepsinden biraz bahsedeceğim!

“DOĞA İLE İÇ İÇE , HUZURLU , SAMİMİ , KEYİFLİ BİR TATİL ARIYORSANIZ DOĞRU ADRESTESİNİZ”

Eğlence yok mu diyenleri duyar gibiyim. Tabi ki var ama bu eğlence anlayışınıza göre değişir. Club ve beach anlayışından uzak bir eğlence anlayışınız varsa inanın keyif alacaksınız. Diğer bir tavsiyem; tüm yaz tatilinizi buraya ayırmamanız. Tatil dönüşü 2 ya da 3 gecelik dinlenme rotası olarak burayı düşünebilirsiniz ya da bir hafta sonu kaçamağı olarak değerlendirilebilir.

“RUHSAL DETOKS İÇİN BİR NUMARA”

Konaklama merkezimiz  “Saklı Göl Evleri.” Türkiye de gerçekten konsept ve butik otellerin ruhunu yansıtan, adından da anlaşıldığı gibi keşfedilmemiş, saklı kalmış bir yer. Aslına bakarsanız böyle yerlerin popüler ve uğrak noktalar olmamasında fayda var.

Otelimizden biraz bahsetmek gerekirse; Kızılçam ve Sığla ormanları arasında eşsiz göl manzarasına sahip 5 bungalov, 3’ü jakuzili 7 glamping çadır ev bulunmakta ( aniden gerçekleşen bir gezi olduğu için jakuizili oda müsaitliğini ben maalesef kaçırdım. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir oda tipi.) Odaların hepsinde duş, tv, mini bar, klima, saç kurutma makinası ve veranda bulunmakta. Çadır konsept olmasına rağmen standartlardan vazgeçmemelerinin nedeni tabi ki konforu sağlamak.

“UNUTMAYIN ! SİZ DOĞADA ONLARIN EVİNDESİNİZ”
Bu arada söylemeden geçemeyeceğim yılandan, böcekten, fareden, kertenkeleden korkan gelmesin Eminim ki birçoğunuz nasıl yani otel önlem almıyor mu diyorsunuz. Unutmayın! Siz doğada onların evindesiniz. Saygı duymanız, onları öldürmemeniz ve olası bir karşılaşmada ortalığı birbirine katmamanız önemle rica olunur. Ben mi? Kertenkele, yılan, böcek gibi canlılardan korkmadığım için karşılaşmalar da sevecen bir tutum sergilemek benim için problem olmadı ama itiraf ediyorum gece çatıdan gelen yoğun sese kayıtsız kalamadım. Sığınacak bir liman aradım

“YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR”

Aktivitelere gelince; sportif balıkçılık, kano gezisi, doğa yürüyüşü, bisiklet turu …
Öncelikle kano geziniz yaz ayı ise akşam altıdan sonra olmalı ki güneş çarpmasın Kano maceramdan bahsetmezsem olmaz. Ayaklarımızın güçlü olduğu kadar, kollarımızın, karın kaslarımızın da güçlü olması gerektiğini unutmayalım! Fotoğraf, video çekimi falan derken bir güzel akıntıya kapılmak aradığım macera Düşünsenize dakikalarca çaba sarf ediyorsunuz aynı noktadasınız. İki seçeneğim var ya göle atlayıp kıyıya kadar yüzeceğim ya da tüm enerjimi toplayıp inanıp kollara kuvvet diyeceğim. Kano partnerimin ‘Hadi Seda yapabilirsin, olacak!’ demesi ve koordinasyonu sayesinde zar zor iskeleye yanaşabildik. Kıyıya gelir gelmez vücut yanmalarımı dindirmek için göle atladım. Gölde yüzülür mü sorusunun cevabı ben yüzdüm hayattayım . ( iyi yüzme bilmiyorsanız ve soğuk kanlı biri değilseniz siz bunu yapmayın! )

“SABAH GÜN DOĞUMUNDA YAPACAĞINIZ YÜRÜYÜŞ GÜNÜNÜZÜ KURTARACAK”

Test edilmiş kesin bilgidir. Ben o saatte kalkamam, yatak güzel, keyifli falan filan bu bahaneleri unutun . Perdenizi ilk açtığınız an doğa sizi adeta büyülüyor. İlk yapmak istediğiniz şey kendinizi dışarı atmak oluyor. Göl karşınızda, patika bir orman yolu, kuş sesleri, kısık seste sevdiğiniz bir müzik yürüyüşünüz sırasın da daldan dala atlayan sincaplar da size eşlik ediyor. Otele döndüğünüzde ise biyolojik (kendi kendini temizleyen ve hiçbir kimyasal madde bulundurmayan ) sonsuzluk havuz keyfi ve harika bir kahvaltı sizi bekliyor.

“VERDİĞİNİZ KALORİLERİ GERİ ALMA VAKTİ”
İtiraf ediyorum otele gelirken yemek konusun da seçici olduğum için endişelerim vardı. Hepsi yersizmiş! Sabah kahvaltısı tam puan, doyurucu ve keyifli. Akşam yemeğinde kesinlikle balık yeminizi tavsiye ediyorum. Barajda yer alan balık çiftliklerinden taze gelmekte ve oldukça lezzetli. Meze olarak oldukça sınırlı bir menüsü olsa da şakşukası için kurulan cümle ‘ yediğim en iyi şakşuka diyebilirim.’ Kısacası; huzurlu, keyifli, doyurucu ve romantik bir akşam yemeği için tüm atmosfer mevcut.

“ASIL KONUMUZ”
Otele dair tüm bilgileri anlattığıma göre gelelim asıl konumuza… Butik ve küçük otellerde samimiyet var arkadaşlar. Çalışanlar, konaklayanlar ve hatta otel sahipleri ‘özel alanı aşmayacak şekilde’ samimiyet içerisinde. Son zamanlarda tanımaktan keyif aldığım, sohbetlerine, temiz kalplerine, yardım severliklerine hayran kaldığım insanlar ile tanıştım. Şehrin içerisinde o kadar çok megaloman ve kaprisli yaşıyoruz ki… Karşılıksız iyilikleri, samimiyeti, bir kahvenin kırk yıl hatırı olan dostlukları unutuyoruz. Gülten Abla ve Nihat Abi sohbetiniz ve misafirperverliğinizle tatilime katmış olduğunuz aile sıcaklığı için sonsuz teşekkürler.

SİZ YAPMAYIN!

Isparta Burdur Gezimde Yaptığım Hatalar ;

Yazılı Kanyon gezisi, gerçekten bir kabus gördüm desem yeri. Büyük bir heyecanla bir saat süren yolculuk sonrası; Beyaz Atletli Türk Mangalcılar, ormanlık alanda bilinçsiz yakılan ateş, temiz hava hayali yerine bol miktarda mangal dumanı, çevre kirliliği. Amacım kimseyi küçümsememek olmakla birlikte kalplerinin kötülüğünün bakışlarına yansımış insan topluluğu. Bu nedenlerden dolayı gelmişken görsem iyi olur derseniz yapmayın. Onun yerine şuan tam da zamanı olan “Lavanta Kokulu Köye” gidebilirsiniz.

Son olarak fiyat bilgisi ve satın alma işlemleri için butik oteller sayfamızdan işlem yapabilirsiniz.

Otelde ikramlar ve jestler için Sedanur NALBANT demeniz yeterli